| Color | Gray |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Number of Items in Set | 5 |
| Room | Kitchen |
| Shape | Rectangular |
| Seating Capacity | 4 |
| Style | Contemporary/Modern |
| Features | Space Saving |
| Department | Adults |
| Assembly Required | Yes |
| Mounting | Freestanding |
| Era | 21st Century (2000-Now) |
| Unit Quantity | 5 |
| Unit Type | Unit |
| Material | Iron+MDF Board+PU |
| Set Includes | Table + Chairs |
| Model | LumiLiving |
| Table Height | 30" |
| Table Length | 43.3" |
| Table Width | 27.5" |
| Seat Height | 18.5" |
Check the listing for details. GARVEE 5Pcs Dining Table Set w/ 4 Chairs,Space Saving Kitchen & Dining Room Set. Color: Gray, Condition: New. Listed at 161.49 USD. 5-Piece Dining Set for 4 – Modern dining table set includes 1 table and 4 chairs, comfortably seating four people. Stylish and versatile for square, rectangular, or round layouts. 4 × Upholstered Dining Chairs.