| Country of Origin | South Korea (Republic of Korea) |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Occasion | All Occasions |
| Size | Medium |
| Color | Silver |
| Material | Brass |
| Item Length | 4.5" |
| Subject | Cherub |
| Brand | Gatco |
| Type | Bookends |
| Item Height | 6.5" |
| Original/Reproduction | Original |
| Finish | Antique Nickel |
| Item Width | 3" |
| Item Weight | 6 lb |
Check the listing for details. Gatco Cherub Bookends Solid Brass Silver Tone 6" Tall. Color: Silver, Condition: Used, Made in South Korea (Republic of Korea). Listed at 39.95 USD. The Gatco Cherub Bookends are a set of decorative collectibles made of solid brass with a silver tone finish. We will resolve any issue with a smile.