| Antique | Yes |
|---|---|
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Color | Brown |
| Material | Wood |
| Item Length | 46 in |
| Brand | Table |
| Type | Drop Leaf Table |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 30 in |
| Features | Extendable |
| Finish | Antique |
| Room | Any Room |
| Item Width | 32 in |
Check the listing for details. Gate Leg Table, Antique , 32x46x30H, Drop Leaf. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 200.00 USD. Can be used as is…it is very stable. Needs work…missing piece on bottom which can easily be made in a wood shop or purchased from lumber yard like Menards. Sides fold down like a drop leaf. Solid Wood. Ideal for a smaller space. It has a long drawer for convenient storage. It could be used as a dining table, craft table, hallway table, or more.