| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Items Included | Fittings |
| Color | Black |
| Fixings Supplied | Yes |
| Material | Metal |
| Additional Parts Required | No |
| Item Depth | 2 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Pedestrian Gate |
| Item Height | 9 in |
| Style | Modern |
| Features | Weatherproof |
| Finish | Powder Coated |
| Item Width | 1 in |
Check the listing for details. Gate Spring 9" Adjustable Tension, Hardware Included. Color: Black, Condition: New. Listed at 19.95 USD. 9" Adjustable gate springPowder coated black for rust protectionHardware included (4 screws , Adjustable pin and tool) Gate Spring. 9" Length with adjustable tension. Powder coated black for rust protection. Hardware included.