| Product Name | Genuine GM Camshaft Position Sensor 19420911 |
|---|---|
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 19420911 |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Chevrolet GMC Hummer Cadillac Pontiac Buick |
| Year | 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #11 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 12561211, 19420372 |
| Brand | GM Genuine Parts |
| Item Height | 3 in |
| Manufacturer Part Number | 19420911 |
| Item Length | 6 in |
| Item Weight | 0.13 lb. |
| Item Width | 3 in |
Check the listing for details. Genuine GM Camshaft Position Sensor 19420911. Condition: New. Listed at 79.13 USD. GM Car Parts Online is proud to provide genuine OEM parts and accessories for your GM vehicles. Cancellation Policy. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts. In the unlikely event that a part has been placed on backorder or discontinued, we will do our best to try and find one for you as quickly as possible.