| SKU | 19420911 |
|---|---|
| Product Name | Genuine GM Camshaft Position Sensor 19420911 |
| Genuine OEM | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Chevrolet GMC Hummer Cadillac Pontiac Buick |
| Year | 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #11 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 12561211, 19420372 |
| Brand | GM Genuine Parts |
| Item Height | 3 in |
| Manufacturer Part Number | 19420911 |
| Item Length | 6 in |
| Item Weight | 0.13 lb. |
| Item Width | 3 in |
Check the listing for details. Genuine GM Camshaft Position Sensor 19420911. Condition: New. Listed at 88.63 USD. This GM Genuine Part is designed, engineered, and tested to rigorous standards and is backed by General Motors. Cancellation Policy. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts.