| Product Name | Genuine GM Cruise Switch 13536973 |
|---|---|
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 13536973 |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Cadillac |
| Model | XT6 |
| Year | 2022 2023 2024 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #4 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Brand | GM Genuine Parts |
| Item Height | 1.7 in |
| Manufacturer Part Number | 13536973 |
| Item Length | 3.7 in |
| Item Width | 2.8 in |
Check the listing for details. Genuine GM Cruise Switch 13536973. Condition: New. Listed at 115.79 USD. Labeled 13536973. With adaptive cruise, with super cruise. Trans manual shift paddle. Premium luxury. Simply request our dealer invoice for the part and provide it to your preferred dealer along with the defective part.