| Product Name | Genuine GM Diesel Emissions Fluid Level Sensor 20760381 |
|---|---|
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 20760381 |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Chevrolet GMC |
| Year | 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #8 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Brand | GM Genuine Parts |
| Item Height | 1 in |
| Manufacturer Part Number | 20760381 |
| Item Length | 3.5 in |
| Item Weight | 0.08 lb. |
| Item Width | 2.1 in |
Check the listing for details. Genuine GM Diesel Emissions Fluid Level Sensor 20760381. Condition: New. Listed at 222.42 USD. Level & temp module. Silverado, sierra. Temp switch. 2010-16, emission reduction system. 6.6L diesel, emission reduction system, 2015-16. With diesel, emission reduction system. This GM Genuine Part is designed, engineered, and tested to rigorous standards and is backed by General Motors.