| SKU | 55354565 |
|---|---|
| Product Name | Genuine GM Multi-Purpose Wiring Connector 55354565 |
| Genuine OEM | Yes |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Universal Fitment | Direct Replacement |
| Make | Buick Chevrolet |
| Model | Encore Trax |
| Year | 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #0 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Brand | GM Genuine Parts |
| Item Height | 0.8 in |
| Manufacturer Part Number | 55354565 |
| Item Length | 1.5 in |
| Item Width | 1.2 in |
Check the listing for details. Genuine GM Multi-Purpose Wiring Connector 55354565. Condition: New. Listed at 11.42 USD. Without high output. This GM Genuine Part is designed, engineered, and tested to rigorous standards and is backed by General Motors. Cancellation Policy. We cannot take back installed or tried parts.