| Product Name | Genuine GM Reductant Control Module 85514348 |
|---|---|
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 85514348 |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Chevrolet GMC |
| Year | 2020 2021 2022 2023 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #2 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 84629822, 84675394, 84714454, 84966173 |
| Brand | GM Genuine Parts |
| Item Height | 4.3 in |
| Manufacturer Part Number | 85514348 |
| Item Length | 8.6 in |
| Item Weight | 0.6 lb. |
| Item Width | 5.3 in |
Check the listing for details. Genuine GM Reductant Control Module 85514348. Condition: New. Listed at 126.54 USD. 6.6L diesel, emission reduction system. Emission reduction level. Silverado, Sierra 2500 HD. Silverado, Sierra 3500 HD. Emission reduction system, 3.0L diesel. This GM Genuine Part is designed, engineered, and tested to rigorous standards and is backed by General Motors.