| Product Name | Genuine GM Valve Spring 12706568 |
|---|---|
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 12706568 |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Chevrolet GMC Cadillac Hummer Buick Pontiac |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #8 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 12553696, 12589774 |
| Brand | GM Genuine Parts |
| Item Height | 1.4 in |
| Manufacturer Part Number | 12706568 |
| Item Length | 2.7 in |
| Item Width | 1.8 in |
Check the listing for details. Genuine GM Valve Spring 12706568. Condition: New. Listed at 11.50 USD. This GM Genuine Part is designed, engineered, and tested to rigorous standards and is backed by General Motors. Cancellation Policy. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts.