| Product Name | Genuine GM Valve Springs 12713265 |
|---|---|
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 12713265 |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Chevrolet Pontiac Cadillac |
| Model | SS Camaro Corvette Trailblazer G8 CTS SSR GTO |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #8 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 12565313, 12586484, 12606144, 12625033 |
| Brand | GM Genuine Parts |
| Item Height | 1.7 in |
| Manufacturer Part Number | 12713265 |
| Item Length | 3 in |
| Item Width | 1.7 in |
Check the listing for details. Genuine GM Valve Springs 12713265. Condition: New. Listed at 15.44 USD. Cancellation Policy. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts. In the unlikely event that a part has been placed on back-ordered or discontinued, we will do our best to try and find one for you as quickly as possible.