| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Brand | Maytag |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Electric |
| Color | Multicolor |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | 8507P198-60 |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| MPN | 8507P198-60 |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Range Oven / Stove |
| Brand | Maytag |
| Type | Control Board |
| Capacity | 4.1-5.0 ft³ |
| Manufacturer Warranty | 2 Months |
| Item Height | 5.1-10 in |
| Model | 8507P198-60 |
| Features | Clock |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Finish | Plastic |
| Item Weight | 2 |
| Power | 3000W |
| Item Width | 1-5 in |
Check the listing for details. Genuine Maytag Oven Control Board 8507P198-60 Same Day Ship & *60 Days Warranty*. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 69.98 USD. *****Genuine Maytag Oven Control Board*****