| Product Name | Genuine Mopar Oxygen Sensor 56044580AA |
|---|---|
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 56044580AA |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Jeep |
| Model | Grand Cherokee |
| Year | 2004 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #1 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Brand | Mopar |
| Manufacturer Part Number | 56044580AA |
| Item Length | 5.1 in |
| Item Weight | 0.2 lb |
| Item Width | 5.2 in |
Check the listing for details. Genuine Mopar Oxygen Sensor 56044580AA. Condition: New. Listed at 113.32 USD. Our parts are straight from the factory and have all passed rigorous quality and safety inspections from Mopar. That's why we focus on genuine OEM parts only. Genuine Mopar Parts. Cancellation Policy.