| SKU | 68055955AA |
|---|---|
| Product Name | Genuine Mopar Transmission Range Sensor 68055955AA |
| Genuine OEM | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #12 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 5078967ac |
| Brand | Mopar |
| Manufacturer Part Number | 68055955AA |
| Item Length | 4.5 in |
| Item Weight | 0.5 lb |
| Item Width | 4.3 in |
Check the listing for details. Genuine Mopar Transmission Range Sensor 68055955AA. Condition: New. Listed at 123.00 USD. Genuine Mopar Parts. Cancellation Policy. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts. In the unlikely event that a part has been placed on backorder or discontinued, we will do our best to try and find one for you as quickly as possible.