| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 28533-5MR3A |
| Product Name | Genuine Nissan Auto Park Sensor Retainer 28533-5MR3A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 28533-5MR3A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Nissan |
| Model | ARIYA |
| Year | 2023 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #2 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 285335mp1d |
Check the listing for details. Genuine Nissan Auto Park Sensor Retainer 28533-5MR3A. Condition: New. Listed at 75.31 USD. Genuine Nissan Parts. Murfreesboro Nissan Parts. Murfreesboro Nissan. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts. In the unlikely event that a part has been placed on backorder or discontinued, we will do our best to try and find one for you as quickly as possible.