| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 294G0-1V10A |
| Product Name | Genuine Nissan Battery Current Sensor 294G0-1V10A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 294G0-1V10A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #0 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
Check the listing for details. Genuine Nissan Battery Current Sensor 294G0-1V10A. Condition: New. Listed at 143.72 USD. Genuine Nissan Parts. Walser Nissan Wayzata Parts. With years of experience in the automotive industry, we specialize in providing genuine OEM Nissan parts and accessories. Whether you're performing routine maintenance or undertaking a full restoration, our extensive inventory ensures you'll find the exact part you need.