| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 44210-37G1A |
| Product Name | Genuine Nissan Drum Brake Adjusting Lever 44210-37G1A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 44210-37G1A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Nissan |
| Model | Pathfinder Xterra Pickup D21 |
| Replaces Part Number | 4421037g10 |
Check the listing for details. Genuine Nissan Drum Brake Adjusting Lever 44210-37G1A. Condition: New. Listed at 33.52 USD. Our staff has over 65 years of combined experience in the Genuine Nissan Parts Market. Genuine Nissan Parts. It must be in new resalable condition. We are not responsible for installation errors. We are not responsible for any labor expenses, towing expenses, lodging expenses or rental car expenses that occur as the result of the installation of any wrong or defective parts.