| Brand | Nissan |
|---|---|
| SKU | 27277-3DF0A |
| Manufacturer Part Number | 27277-3DF0A |
| Product Name | Genuine Nissan Filter 27277-3DF0A |
| Genuine OEM | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Nissan |
| Model | LEAF Sentra |
| Year | 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #10 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 278913df0a, 278913sg0a |
Check the listing for details. Genuine Nissan Filter 27277-3DF0A. Condition: New. Listed at 41.38 USD. Genuine Nissan Parts. Breathe easy with a filter that reduces dust and pollen from the outside air coming through the air conditioner. To 11/2019. Exc.Japan Built. To 01/2019. Cancellation Policy.