| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 28437-5MT6A |
| Product Name | Genuine Nissan Sensor 28437-5MT6A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 28437-5MT6A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #11 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 284375mt2a, 284375mt5a |
Check the listing for details. Genuine Nissan Sensor 28437-5MT6A. Condition: New. Listed at 984.85 USD. Genuine Nissan Parts. Faulkner Nissan 611. Adaptive cruise sensor. Short range. Without ProPilot 2.0 to 05/2024. Without propilot 2.0, from 05/2024. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts.