| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 28437-6RJ2A |
| Product Name | Genuine Nissan Sensor 28437-6RJ2A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 28437-6RJ2A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #3 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 284376rb0a, 284376rb7a, 284376rj0a, 284376ru8a |
Check the listing for details. Genuine Nissan Sensor 28437-6RJ2A. Condition: New. Listed at 987.92 USD. Genuine Nissan Parts. Adaptive cruise sensor. Japan built. From 04/21 to 02/22. 1.5l. From 03/22 to 12/23. 2021-23, us built, from 06/2021. Cancellation Policy. We cannot take back installed or tried parts.