| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 28438-5KS0A |
| Product Name | Genuine Nissan Sensor 28438-5KS0A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 28438-5KS0A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Nissan |
| Model | Frontier TITAN TITAN XD |
| Year | 2020 2021 2022 2023 2024 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #1 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 284385xa1a, 284385xa2a, 284385xa2b, 284389fv0a |
Check the listing for details. Genuine Nissan Sensor 28438-5KS0A. Condition: New. Listed at 949.46 USD. Genuine Nissan Parts. The Nissan Parts Warehouse. Cancellation Policy. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts. In the unlikely event that a part has been placed on backorder or discontinued, we will do our best to try and find one for you as quickly as possible.