| Brand | Nissan |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 28156-EU00A |
| Product Name | Genuine Nissan Speaker 28156-EU00A |
| Genuine OEM | Yes |
| OEM Part Number | 28156-EU00A |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Nissan |
| Model | Versa |
| Year | 2007 2008 2009 2010 2011 2012 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #6 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
| Replaces Part Number | 28156f4603 |
Check the listing for details. Genuine Nissan Speaker 28156-EU00A. Condition: New. Listed at 101.86 USD. Genuine Nissan Parts. Whether you’re restoring a classic, upgrading performance, or maintaining your daily driver, our team is here to help. We cannot take back installed or tried parts. We cannot take back used parts.