| Number of Pieces | 2 |
|---|---|
| Position | Driver, Passenger, Windshield |
| Size | 26 in+18 in |
| Compatible Wiper Arm | J-hook Arm |
| Items Included | Adapter |
| Manufacturer Part Number | 288905AA1A,288905AA0A |
| Superseded Part Number | 28890-5AA1A,28890-5AA0A |
| Vintage Part | No |
| Placement on Vehicle | Front, Right, Left |
| Brand | Unbranded |
| Type | Wiper Blade |
| Interchange Part Number | 28890-5AA1A,28890-5AA0A |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| OE/OEM Part Number | 288905aa1a,288905aa0a |
| Attachment Type | Screw-On |
| Model | OE spec |
| Features | Easy Installation |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Genuine OEM Front Windshield Wiper Blade For 2015-2024 Nissan Murano Full Series. Condition: New. Listed at 37.99 USD. [Nissan Murano 2015-2024. Genuine OEM Windshield Wiper Blades. Set Of Front Wiper Blades (Left And Right). It is set of 2 wiper blades ]. Suitable For.