| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Compatible Brand | Samsung |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Electric |
| Color | Multicolor |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | DE92-02588D (AP5653308) replaces DE92-02588B, 2997803, PS5576815. |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| MPN | DE92-02588D (AP5653308) replaces DE92-02588B, 2997803, PS5576815., DE92-02588B |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Range Oven / Stove |
| Brand | Samsung |
| Type | Control Board |
| Capacity | 4.1-5.0 ft³ |
| Manufacturer Warranty | 2 Months |
| Item Height | 5.1-10 in |
| Model | FX510BGS/XAA-00 |
| Features | Clock |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Item Weight | 2 LBS |
| Power | 3000W |
| Item Width | 1-5 in |
Check the listing for details. Genuine Samsung Oven Control Board DE92-02588B Same Day Ship & *60 Days Warranty. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 169.98 USD. FX510BGS/XAA-0002 (). FX510BGS/XAA-0001 ().