| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Brand | Samsung |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Natural Gas |
| Color | Black No Overlay |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | NX58J7750SG/AA (0000) |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| MPN | DE92-03761D, AP6002969 replaces PS11735622. |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Range Oven / Stove |
| Brand | Samsung |
| Type | Control Board |
| Capacity | 4.1-5.0 ft³ |
| Manufacturer Warranty | 2 Months |
| Item Height | 5.1-10 in |
| Model | DE92-03761D |
| Features | Clock |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Finish | Plastic |
| Item Weight | 2 |
| Power | 3000W |
| Item Width | 1-5 in |
Check the listing for details. Genuine Samsung Oven Control Board DE92-03761D *Same Day Ship & 60 Days Warranty. Color: Black No Overlay, Condition: Used. Listed at 109.96 USD. Cross Reference InformationPart Number DE92-03761D (AP6002969) replaces PS11735622. Cross Reference and Model InformationAssy Pcb MAIN;N1-Main-03 DE92-03761D / AP6002969 Manufacturer Model Number Description Samsung NX58J7750SG/AA (0000) GAS RANGE