| Brand | Subaru |
|---|---|
| SKU | 72880AL00A |
| Manufacturer Part Number | 72880AL00A |
| Product Name | Genuine Subaru Cabin Air Filter 72880AL00A |
| Genuine OEM | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Make | Subaru |
| Model | Legacy Outback |
| Year | 2015 2016 2017 2018 2019 |
| Parts Included | ONLY PART REFERENCE #10 ON THE DIAGRAM IS INCLUDED |
Check the listing for details. Genuine Subaru Cabin Air Filter 72880AL00A. Condition: New. Listed at 29.34 USD. Genuine Subaru Cabin Air Filters. like mildew or funk???. or if your windshield fogs up w/ the A/C on, your Subaru may have a clogged cabin filter. Legacy, Outback. Why use Genuine Subaru Cabin Air Filters?.