| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 14 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Tesla |
| Mounting Style | Chassis Mount |
| Type | Lithium Ion Battery |
| Capacity | More Than 500 Ah |
| Manufacturer Warranty | 1 Month |
| Nominal Voltage | 5 V |
| Dimensions | 21x70cm |
| Features | Low Self-Discharge |
| Country/Region of Manufacture | Korea, Republic of |
| Universal Fitment | Yes |
| Item Weight | 0.15 lbs |
| manufacturer | Panasonic |
Check the listing for details. GENUINE TESLA 21700 Model 3 Cells 3.7V 4800mAh. Condition: Used. Listed at 8.30 USD. Price indicate for 1 psc. Brand Teslasize 21x70mm weight 0.15 lbs / 68 grmanufacturer Panasonic Worldwide shipping available! Write in privat mail.