| Number of Items in Set | See Photos |
|---|---|
| Compatible Brand | Maytag, Kenmore |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Electric |
| Color | Multicolor |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | WED6200SW0 |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Main Control Board |
| MPN | WPW10111617 (AP6015084) W10111617, 1470202, 3978983, PS11748356, W10067050, W10074280, W10111608, W10111610, W10111617R, W10118244, W10118244R. |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Dryers |
| Brand | Whirlpool |
| Type | Main Control Board |
| Capacity | Less Than 5 lb |
| Manufacturer Warranty | 2 Moths |
| Item Height | 1-5 in |
| Model | W10074280 |
| Features | Control Board |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Finish | Circuit Board |
| Item Width | 1-5 in |
| Item Weight | 2 |
| Power | 2000-6000 |
Check the listing for details. Genuine Whirlpool Dryer Control Board W10074280 Same Day Ship & 60 Days Warranty. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 45.99 USD. 29"ELECTRIC DRYER. 29"GAS DRYER. 29" GAS DRYER. RESIDENTIAL DRYER. Kenmore / Sears.