| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Brand | Whirlpool |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | WPW10655845 (AP6023641) replaces 4449068, PS11756986, W10655845. |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| MPN | WPW10655845 (AP6023641) replaces 4449068, PS11756986, W10655845. |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Range Oven / Stove |
| Brand | Whirlpool |
| Type | Control Board |
| Capacity | 4.1-5.0 ft³ |
| Manufacturer Warranty | 2 Months |
| Item Height | 5.1-10 in |
| Model | MER8650ES0 |
| Features | Clock |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Item Weight | 2 LBS |
| Power | 3000W |
| Item Width | 1-5 in |
Check the listing for details. Genuine Whirlpool Oven Control Board W10655845 Same Day Ship & *60 Days Warranty. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 129.98 USD. Cross Reference Information Part Number WPW10655845 (AP6023641) replaces 4449068, PS11756986, W10655845. Cross Reference and Model InformationElectronic Control Board WPW10655845 / AP6023641 Manufacturer Model Number Description Maytag MER8650ES0 ELECTRIC RANGE Maytag MER8700DB0 ELECTRIC RANGE Maytag MER8700DB1 RANGE/OVEN, ELECTRIC, FREESTANDING, 30 INCH Maytag MER8700DE0 ELECTRIC RANGE Maytag MER8700DE1 RANGE/OVEN, ELECTRIC, FREESTANDING, 30 INCH Maytag MER8700DH0 ELECTRIC RANGE Maytag MER8700DH1 RANGE/OVEN, ELECTRIC, FREESTANDING, 30 INCH Maytag MER8700DS0 ELECTRIC RANGE Maytag MER8700DS1 RANGE/OVEN, ELECTRIC, FREESTANDING, 30 INCH Maytag MER8700DS2 ELECTRIC FREE STANDING Maytag MER8700DW0 ELECTRIC RANGE Maytag MER8700DW1 RANGE/OVEN, ELECTRIC, FREESTANDING, 30 INCH Maytag YMER8700DB0 ELECTRIC RANGE Maytag YMER8700DB1 ELECTRIC RANGE Maytag YMER8700DE0 ELECTRIC RANGE Maytag YMER8700DE1 ELECTRIC RANGE Maytag YMER8700DH0 ELECTRIC RANGE Maytag YMER8700DH1 ELECTRIC RANGE Maytag YMER8700DS0 ELECTRIC RANGE Maytag YMER8700DS1 ELECTRIC RANGE Maytag YMER8700DW0 ELECTRIC RANGE Maytag YMER8700DW1 ELECTRIC RANGE