| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Compatible Brand | Whirlpool |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Electric |
| Color | Multicolor |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | GR395LXGQ2 |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| MPN | 6610201 (AP2990371) replaces 778219, 8272488, 8272490, AH382301,, EA382301, PS382301. |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Range Oven / Stove |
| Brand | Whirlpool |
| Type | Control Board |
| Capacity | 4.1-5.0 ft³ |
| Manufacturer Warranty | 2 Months |
| Item Height | 5.1-10 in |
| Model | 8272488 |
| Features | Clock |
| Country of Origin | Unknown |
| Finish | Plastic |
| Item Weight | 2 |
| Power | 3000W |
| Item Width | 1-5 in |
Check the listing for details. Genuine Whirlpool Range Control Board 8272488 *Same Day Ship & 60 Days Warranty*. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 54.97 USD. ELECTRIC RANGE. Model Number.