| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Electric |
| Custom Bundle | No |
| MPN | WP6610460 |
| Suitable For | Range Oven/Stove |
| Unit Type | lb |
| Capacity | 0.5 ft³ or less |
| Manufacturer Warranty | 2 Moths |
| Item Height | 1-5 in |
| Features | Clock |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Plastic |
| Item Width | 1-5 in |
| Compatible Brand | Whirlpool |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Color | Multicolor |
| Compatible Model | IGS325RQ0 |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| Item Depth | 1-5 in |
| Brand | Whirlpool |
| Type | Control Board |
| Model | 8522812 |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Item Weight | 2 |
| Power | 3000W |
Check the listing for details. Genuine Whirlpool Range Control Board 8522812 *Same Day Ship & 60 Days Warranty*. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 65.94 USD. Cross Reference InformationPart Number WP6610460 (AP6010231) replaces 6610409, 6610460, 8522812, 8524313, 9755985, 9760307, 9761123, PS11743408. Manufacturer Model Number Description Estate TGS325KQ0 RANGE Estate TGS325MQ6 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool IGS325RQ0 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MQ0 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MQ1 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MQ2 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MQ4 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool IGS325RQ1 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325KT0 RANGE Roper FGS325RQ0 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Roper FGS325RQ1 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Roper FGS325RQ2 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool IGS325RQ2 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MB5 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MB6 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MQ3 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MQ5 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MT0 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MT1 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MT2 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MT3 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MT5 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Estate TGS325MT6 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE