| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Compatible Brand | KitchenAid |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Natural Gas |
| Color | Multicolor |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | KGSA906PSS00 |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| MPN | WP9762810 AP6014137, replaces 9762810, 4439418, 9760009, 9760201, 9761218, 9761942, 9762810R, PS11747372 |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Range Oven/Stove |
| Brand | Whirlpool |
| Type | Control Board |
| Capacity | 0.5 ft³ or less |
| Manufacturer Warranty | 2 Moths |
| Item Height | 1-5 in |
| Model | 9761942 |
| Features | Clock |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Finish | Plastic |
| Item Width | 1-5 in |
| Item Weight | 2 |
| Power | 3000W |
Check the listing for details. Genuine Whirlpool Range Control Board 9761942 *Same Day Ship & 60 Days Warranty*. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 99.96 USD. 30" Slide-In GAS OVEN CONVECTION. 30" Freestanding GAS OVEN CONVECTION. Model Number.