| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Brand | Whirlpool |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Electric |
| Color | Multicolor |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | RF362LXSS0 |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| MPN | W10831410 (AP5988617) replaces W10114376, W10114377, W10114378, |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Range Oven / Stove |
| Brand | Whirlpool |
| Type | Control Board |
| Capacity | 0.5 ft³ or less |
| Manufacturer Warranty | 2 Months |
| Item Height | 5.1-10 in |
| Model | 9762184 |
| Features | Control Board |
| Item Weight | 2 |
| Power | 3000W |
Check the listing for details. Genuine Whirlpool Range Control Board 9762184 Same Day Ship & *60 Days Warranty*. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 89.97 USD. Range Oven Control Board Cross Reference InformationPart Number W10831410 (AP5988617) replaces W10114376, W10114377, W10114378, WPW10114376, WPW10114378, 4363127, 9762184, 9762185, 9762186, PS11726258, W10114379. Manufacturer Model Number Description Whirlpool RF362LXSS0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool RF362LXSQ0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool RF362LXSB0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool RF261PXSQ0 30" ELECTRIC FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool RF264LXSB0 30" ELECTRIC FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool RF264LXSQ0 30" ELECTRIC FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool RF362LXST0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool RF261PXSW0 30" ELECTRIC FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool RF263LXTQ0 30" ELECTRIC FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool RF263LXTS0 30" ELECTRIC FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool RF462LXSB0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN CONVECTION OVEN Whirlpool RF265LXTY0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN CONVECTION OVEN Whirlpool RF261PXST0 30" ELECTRIC FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool RF362LXTS0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool RF263LXTB0 30" ELECTRIC FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool RF265LXTS0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN CONVECTION OVEN Whirlpool RF362LXTQ0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool RF462LXSS0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN CONVECTION OVEN Whirlpool RF263LXTT0 30" ELECTRIC FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool RF263LXTW0 30" ELECTRIC FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool RF264LXST0 30" ELECTRIC FREESTANDING SELF CLEAN RANGE Whirlpool RF265LXTB0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN CONVECTION OVEN Whirlpool RF265LXTQ0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN CONVECTION OVEN Whirlpool RF265LXTT0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN CONVECTION OVEN Whirlpool RF362LXTB0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool RF362LXTT0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool RF362LXTY0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool RF462LXSB1 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN CONVECTION OVEN Whirlpool RF462LXSQ0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN CONVECTION OVEN Whirlpool RF462LXSQ1 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN CONVECTION OVEN Whirlpool RF462LXSS1 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN CONVECTION OVEN Whirlpool RF462LXST0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN CONVECTION OVEN Whirlpool RF462LXST1 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN CONVECTION OVEN Whirlpool WERP3101SB0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool WERP3101SQ0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool WERP3101SS0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool WERP4101SB0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool WERP4101SQ0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN Whirlpool WERP4101SS0 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN