| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Compatible Brand | Maytag |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | MER7765WB0 |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| MPN | WPW10476387 AP6022033, replaces W10271764, W10271765, 4447439, PS11755362, W10236245, W10236246, W10476387, WPW10271764 |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Range Oven/Stove |
| Brand | Whirlpool |
| Type | Control Board |
| Capacity | 0.5 ft³ or less |
| Manufacturer Warranty | 2 Moths |
| Item Height | 1-5 in |
| Model | W10236246 |
| Features | Clock |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Finish | Plastic |
| Item Width | 1-5 in |
| Item Weight | 2 |
| Power | 3000W |
Check the listing for details. Genuine Whirlpool Range Control Board W10236246 Same Day Ship & 60 Days Warranty. Color: Black, Condition: Used. Listed at 95.96 USD. 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN. 30" ELECTRIC CERAN FREESTANDING RANGE SELF CLEAN OVEN. Model Number.