| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Compatible Brand | Maytag |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Natural Gas |
| Color | Black |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | MGR7662WB0 |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| MPN | WPW10271769 (AP6018266) replaces W10271768, W10271769,, WPW10271768, 4443623, PS11751568, W10236249, W10236250. |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Range Oven / Stove |
| Brand | Whirlpool |
| Type | Control Board |
| Capacity | 4.1-5.0 ft³ |
| Manufacturer Warranty | 2 Months |
| Item Height | 5.1-10 in |
| Model | W10236250 |
| Features | Clock |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Finish | Panel-Ready |
| Item Weight | 2 |
| Power | 3000W |
| Item Width | 1-5 in |
Check the listing for details. Genuine Whirlpool Range Control Board W10236250 Same Day Ship & 60 Days Warranty. Color: Black, Condition: Used. Listed at 75.96 USD. 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE SEALED BURNER. 30" GAS FREESTANDING SELF CLEAN RANGE SEALED BURNER. Model Number. MGR7662WS4 (). MGR7662WS3 (). MGR7662WS2 ().