| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Type | Control Board |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Brand | KitchenAid |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Electric |
| Color | Multicolor |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | KERS303BBL0 () |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| MPN | WPW10340695 (AP6019917) replaces W10340695. |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Range Oven / Stove |
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 4.1-5.0 ft³ |
| Manufacturer Warranty | 2 Months |
| Item Height | 5.1-10 in |
| Model | W10340695 |
| Features | Clock |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Item Weight | 2 |
| Power | 3000W |
| Item Width | 1-5 in |
Check the listing for details. Genuine Whirlpool Range Control Board W10340695 Same Day Ship & 60 Days Warranty. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 140.97 USD. Range Control Board Cross Reference InformationPart Number WPW10340695 (AP6019917) replaces W10340695. Manufacturer Model Number Description KitchenAid KERS303BBL0 () 30`` FREE STANDING ELECTRIC RANGE CONVECTION Whirlpool KERS303BBL1 ELECTRIC RANGE KitchenAid KERS303BSS0 () 30`` FREE STANDING ELECTRIC RANGE CONVECTION Whirlpool KERS303BSS1 ELECTRIC RANGE KitchenAid KERS303BWH0 () 30`` FREE STANDING ELECTRIC RANGE CONVECTION Whirlpool KERS303BWH1 ELECTRIC RANGE KitchenAid YKERS303BBL0 () 30`` FREE STANDING ELECTRIC RANGE CONVECTION Whirlpool YKERS303BBL1 ELECTRIC RANGE KitchenAid YKERS303BSS0 () 30`` FREE STANDING ELECTRIC RANGE CONVECTION Whirlpool YKERS303BSS1 ELECTRIC RANGE KitchenAid YKERS303BWH0 () 30`` FREE STANDING ELECTRIC RANGE CONVECTION Whirlpool YKERS303BWH1 ELECTRIC RANGE