| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Brand | Maytag |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Electric |
| Color | Multicolor |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | MER6600FB2 |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| MPN | W11536811 (AP7019067) W11204510, W11313018. |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Range Oven / Stove |
| Brand | Whirlpool |
| Type | Control Board |
| Capacity | 4.1-5.0 ft³ |
| Manufacturer Warranty | 2 Months |
| Item Height | 5.1-10 in |
| Model | W11204510 |
| Features | Clock |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Finish | Plastic |
| Item Weight | 2 |
| Power | 3000W |
| Item Width | 1-5 in |
Check the listing for details. Genuine Whirlpool Range Control Board W11204510 Same Day Ship & 60 Days Warranty. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 198.99 USD. Cross Reference InformationPart Number W11536811 (AP7019067) replaces W11204510, W11313018. Manufacturer Appliance Model Description Maytag MER6600FB2 Electric Freestanding Range Maytag MER6600FB3 Electric Range Maytag MER6600FW2 Electric Freestanding Range Maytag MER6600FZ3 Electric Range Maytag YMER6600FB2 Free Standing Electric Range Maytag YMER6600FZ2 Free Standing Electric Range