| Type | Kits & Maintenance |
|---|---|
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 5 in |
| Compatible Series | Xerox Workcentre |
| Compatible Model | 7425, Xerox Workcentre 7425, Xerox Workcentre 7428, Xerox Workcentre 7435, Xerox Workcentre 7525, Xerox Workcentre 7530, Xerox Workcentre 7535, Xerox Workcentre 7545, Xerox Workcentre 7556, Xerox Workcentre 7830, Xerox Workcentre 7835, Xerox Workcentre 7845, Xerox Workcentre 7855, Xerox Workcentre 7970, Xerox Workcentre 7830i, Xerox Workcentre 7835i, Xerox Workcentre 7845i, Xerox Workcentre 7855i, Xerox Workcentre 7970i, Xerox AltaLink C8030, Xerox AltaLink C8035, Xerox AltaLink C8045, Xerox AltaLink C8055, Xerox AltaLink C8070 |
| Item Length | 19 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Weight | 1.9 lb |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 6.5 in |
| California Prop 65 Warning | This product can expose you to chemicals known to the STATE OF CALIFORNIA to cause cancer, congenital disabilities, or other reproductive harm. For more information, please visit the manufacturer's website or visit www.P65Warnings.ca.gov. |
| UPC | 0095205830644 |
| Compatible Brand | For Xerox |
| Brand | Xerox |
| MPN | 008R13064 |
Check the listing for details. Genuine Xerox Second Bias Transfer Roller 008R13064. Condition: New, Made in China. Listed at 16.09 USD. Consistent Image Transfer : Ensures accurate toner transfer for sharp text and clean, professional print output. Key Features.