| MPN | GLOBALIND-B2239508 |
|---|---|
| Material | secret |
| Color | secret |
| Type | secret |
| Item Length | 23.8 in |
| Item Width | 23.8 in |
| Item Height | 23.8 in |
| Brand | FixtureDisplays |
| Manufacturer | FixtureDisplays |
Check the listing for details. Global Industrial? Mobile Trash Container, 35 Gallon Blue. Color: secret, Condition: New. Listed at 313.41 USD. Commercial grade two wheel solid waste or recycling blue cart 35 gallon in volume. Features Designed with organics in mind, the catch bar is externally placed to minimize internal curvature that could hinder waste material flow Fully sealed base ideally suited for organics collection; designed for fully and semi-automated systems Secure fitting lid prevents rain, insects, and vermin from entering container Wear strips at bottom of container provide protection against abrasive use See More Details