| MPN | GLOBALIND-241729 |
|---|---|
| Material | secret |
| Color | secret |
| Type | secret |
| Item Length | 45.6 in |
| Item Width | 38 in |
| Item Height | 57 in |
| Brand | FixtureDisplays |
| Manufacturer | FixtureDisplays |
Check the listing for details. Global Industrial? Tilting Work Table 300 Lb. Cap. 24 x 24 with Mechanical Crank. Color: secret, Condition: New. Listed at 1428.59 USD. TILTING WORK TABLE Places material at an ergonomically correct level, reducing fatigue and risk of injury. Tilt angle and platform height are easily adjusted using mechanical hand crank placing containers and parts at a comfortable position. Powder coated steel construction with lip edge on platform to retain load. Four 4" diameter polyurethane swivel casters (2 with brake and swivel lock) allow unit to be transported fully loaded from one workstation to another. See More Details