| Brand | Global Truss |
|---|---|
| Type | Truss Accessories |
| Color | Silver |
| Item Height | 5 in |
| Manufacturer | Global Truss |
| Model | TRIGGERCLAMP |
| UPC | 896312006270 |
| MPN | TRIGGERCLAMP |
| Item Length | 6 in |
| Item Weight | .5 pounds |
| Item Width | 3 in |
Check the listing for details. Global Truss Trigger Clamp for Trussing 4 items. Color: Silver, Condition: New. Listed at 95.00 USD. Light Duty Hook style clamp with T-Handle Compatible: F23 & F24 Truss. Aluminum hook style wrap around clamp for 35mm tubing. Bolt Size: M10x30mm. Load Capacity: 75kg/165lbs.