| Brand | Globe |
|---|---|
| Type | Plug |
| Unit Type | ft |
| Plug Type | United States |
| Color | Black |
| Number of Outlets | 3 |
| Cable Length | 6 Ft |
| Input Voltage | 120 V |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Output Voltage | 120 V |
Check the listing for details. Globe Designer Power Series Space Plug . 6ft/USB Fast Charging Power Strip. Color: Black, Condition: New. Listed at 11.96 USD. 6 ft cord, black.