| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Globe |
| Suitable Media | Water |
| Body Material | Ductile Iron |
| Custom Bundle | No |
| WOG Rating | 300 psi |
| WSP Rating | 300 psi |
| Check Valve Type | Fire Sprinkler Check Valve |
| Modified Item | No |
| Diameter | 3 in |
Check the listing for details. GLOBE UMC Universal Fire Manifold Check & Control Valve 3". Condition: New. Listed at 675.00 USD. GLOBE UMC Universal Fire Manifold Check & Control Valve 3". New, 2020, open box for pictures