| Number of Settings | 1 |
|---|---|
| Light Color | Multicolor |
| Pattern | Solid Color |
| LED Chip Code | 2835 |
| EC Range | A+++ - D |
| Power Source | USB |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Smart Home Compatibility | Universal |
| Unit Type | Unit |
| Energy Star | A |
| Assembly Required | No |
| Voltage | 5 V |
| Amperage | 1 A |
| Features | Adjustable, Portable, Rechargeable, USB Powered |
| Power Consumption | 1 W |
| Output Voltage | 5 V |
| Finish | Matte |
| Lighting Technology | LED |
| Brand | Glocusent |
| Type | Book Light |
| MPN | GLCSNTBL001 |
Check the listing for details. Glocusent Rechargeable LED Book Light Portable Clip-On for Bed Reading((D-3)). Color: Black, Condition: New. Listed at 14.99 USD. New