| Antique | No |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Occasion | All Occasions |
| Size | Medium |
| Color | Beige |
| Material | Ceramic |
| Vintage | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Pitcher |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Capacity | 20 oz |
| Item Height | 6 in |
| Packaging | Box |
| Features | Dishwasher Safe, Microwave Safe, Refrigerator Safe |
| Finish | Glossy |
| Handmade | Yes |
| Item Width | 3 in |
Check the listing for details. Glossy Beige/Brown Ceramic Pitcher Signed. Color: Beige, Condition: New. Listed at 35.00 USD. The pitcher is made of high-quality materials and is designed to be dishwasher, microwave, and refrigerator safe. Its width is 3 in.