| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Artist | Paula McGee |
| Antique | No |
| Character | Glow Worm |
| Doll Type | Artist Doll |
| Set Includes | Pattern |
| Material | Paper Pattern |
| Year Manufactured | 2023 |
| Item Length | 6 in |
| Vintage | No |
| Brand | Paula's Dollhouse |
| Doll Gender | Girl Doll |
| Type | Pattern |
| Doll Age Group | Adult |
| Compatible Doll Size | 6 in |
| Item Height | 6 in |
| Features | Cloth Doll Paper Pattern |
| Time Period Manufactured | 2020-Now |
Check the listing for details. "Glow Worm Faerie" Cloth Doll Paper Pattern by Paula McGee. Condition: New. Listed at 5.00 USD. *NEW* This is a pattern for "Glow Worm Faeries" by Paula McGee. These precious glow worm faeries are bringers of joy and cheer! They add a touch magic to your room decor and make wonderful gifts for that special person. They can also be worn by sewing bar pin to the back or add a hanging cord to use as a ornament. Full-size pattern pieces and detailed instructions. **This is a pattern only. I Do Not sell readymade dolls. If you purchase this item, you will receive a pattern. Not the dolls pictured in the photos.