| Color | grey |
|---|---|
| Origin | Mainland China |
| Usage | Home DIY |
| Grindable diameter | 1.0/1.6/2.4/3.2 |
| Power Source | Electricity |
| Variable Speed | Yes |
| Model Number | GM400 |
| Product number | GZ1882B |
| Weight | 1.2kg |
| Certification | CE |
| Rated Voltage | 220V |
| Name | Tungsten Pole Grinder |
| Type | Mini Grinder |
| Rated Input Power | 400W |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Model | GM400 |
| Frequency | 50HZ |
| No-Load Speed | 15000-27000RM |
| Power | 400W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. GM400 Handheld Tungsten Electrode Sharpener Dustproof Grinding Machine. Color: grey, Condition: New, Made in China. Listed at 196.57 USD. Handheld Tungsten Electrode Sharpener Dustproof Grinding Machine Portable Tungsten Grinder for Electrode size GM400. Model: GM400. Weight: 1.2KG. Speed: 15000-27000RM. Grindable angle: 22.5/30.