| BUILD VERSION | KDE BUILD | LATEST |
|---|---|
| MEDIA TYPE | DVD DRIVE |
| Brand | Gnoppix LINUX OS |
| Type | Operating System |
| Format | Flash Drive |
| Minimum Hard Drive Space | 16 GB |
| Language | English |
| License Category | Standard |
| Minimum RAM | 4 GB |
| Model | Gnoppix LINUX OS |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| For Operating Systems | Linux |
| Number of Devices | Unlimited |
Check the listing for details. Gnoppix LINUX OS | LATEST BUILDS ISO | DVD, USB, COMBOS | FAST SHIPPING. Condition: Brand New. Listed at 4.99 USD. GNOPPIX is lightweight, user-friendly, and ideal for testing Linux or troubleshooting systems directly from CD/DVD. Gnoppix LINUX OS. What is GNOPPIX Linux OS ?. ☑️ HOW TO BOOT LINUX OS FROM USB OR DVD?.