| Memory | 8MB Flash (4MB for user storage)/16MB SDRAM |
|---|---|
| Output Type | Black & White |
| Size | 201*239*173mm |
| Paper Feed Mode | Roll Feed |
| Item Length | 4 inch |
| Unit Type | Unit |
| Max Paper Size | 104mm*991mm |
| Technology | Thermal |
| Features | Scanner |
| Printing method | Thermal Transfer & Direct Thermal |
| Unit Quantity | 1 |
| Interface Type | USB |
| Max print width | 4.25 "(108mm) |
| Input Type | Monochrome |
| Print Speed | 8ppm |
| Supported Paper Size | A4 (210 x 297 mm) |
| Brand | GoDEX |
| Ribbon roll diameter | 2.67" (68 mm) |
| Type | Label Printer |
| Maximum Resolution | 203dpi |
| Model | GODEX G500U |
| Connectivity | USB 2.0 |
| Black Print Speed | 5IPS (127 mm/s) |
| Product Line | Godex Barcode Printer 203 DPI G500u |
Check the listing for details. Godex G500u 4 inch Thermal Transfer Printer USB 203dpi Label Barcode Printer. Condition: New. Listed at 235.99 USD. GODEX G500U 4" Thermal Transfer & Direct Thermal 203dpi USB Lable Printer USA. The U from G500u is USB. 10 Pairs 20Pcs Male & Female 5.5mm x 2.1mm DC Power Connector Jack Plug 12V 24V. 10x 12V DC Male +10 x Female Power Connector 2.1x5.5mm Power Jack Plug Adapter.